Wrestling Freestyle Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Freestyle - Men's Less than 55g
.
.
Wrestling Freestyle - Men's Less than 55g
.
Final Ranking
NameCountry
1Mavlet BatirovRUS
2Stephen AbasUSA
3Chikara TanabeJPN
4Amiran KarntanovGRC
5Zhengyu LiCHN
6Hyo Sub KimKOR
7Oleksandr ZakharukUKR
8Song Nam OPRK
9Velikov RadoslavBGR
10Dilshod MansurovUZB
11Martin BerberyanARM
12Naranbaatar BayaraaMNG
13Rene MonteroCUB
14Namig AbdullayevAZE
15Herman KantoyeuBLR
16Babak NourzadIRN
17Williams ShaunZAF
18Yogeshwar DuttIND
19Bauyrzhan OrazgaliyevKAZ
20Harun DoganTUR
21Ghenadie TulbeaMDA
22Bashir Ahmad RahmatiAFG
Bronze Final
NameCountryScore
Chikara TanabeJPNwin (points-victory)
Amiran KarntanovGRCloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Zhengyu LiCHNwin (points-decision)
Hyo Sub KimKORloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Stephen AbasUSAwin (points-victory)
Chikara TanabeJPNloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Mavlet BatirovRUSwin (points-decision)
Amiran KarntanovGRCloss
Final
NameCountryScore
Mavlet BatirovRUSwin (points-victory)
Oleksandr ZakharukUKRloss
NameCountryScore
Chikara TanabeJPNwin (superiority)
Hyo Sub KimKORloss
NameCountryScore
Stephen AbasUSAwin (points-decision)
Zhengyu LiCHNloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Stephen AbasUSA
Rene MonteroCUB
Ghenadie TulbeaMDA
Elimination Pool A
NameCountryScore
Stephen AbasUSAwin (points-decision)
Rene MonteroCUBloss
NameCountryScore
Stephen AbasUSAwin (points-decision)
Ghenadie TulbeaMDAloss
NameCountryScore
Rene MonteroCUBwin (points-victory)
Ghenadie TulbeaMDAloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Zhengyu LiCHN
Velikov RadoslavBGR
Williams ShaunZAF
Elimination Pool B
NameCountryScore
Zhengyu LiCHNwin (points-decision)
Williams ShaunZAFloss
NameCountryScore
Zhengyu LiCHNwin (points-decision)
Velikov RadoslavBGRloss
NameCountryScore
Velikov RadoslavBGRwin (superiority)
Williams ShaunZAFloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Hyo Sub KimKOR
Naranbaatar BayaraaMNG
Babak NourzadIRN
Elimination Pool C
NameCountryScore
Hyo Sub KimKORwin (points-decision)
Naranbaatar BayaraaMNGloss
NameCountryScore
Babak NourzadIRNwin (points-decision)
Hyo Sub KimKORloss
NameCountryScore
Naranbaatar BayaraaMNGwin (points-victory)
Babak NourzadIRNloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Chikara TanabeJPN
Namig AbdullayevAZE
Yogeshwar DuttIND
Elimination Pool D
NameCountryScore
Chikara TanabeJPNwin (points-decision)
Yogeshwar DuttINDloss
NameCountryScore
Chikara TanabeJPNwin (points-decision)
Namig AbdullayevAZEloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Oleksandr ZakharukUKR
Herman KantoyeuBLR
Bauyrzhan OrazgaliyevKAZ
Elimination Pool E
NameCountryScore
Herman KantoyeuBLRwin (points-decision)
Bauyrzhan OrazgaliyevKAZloss
NameCountryScore
Oleksandr ZakharukUKRwin (points-decision)
Herman KantoyeuBLRloss
NameCountryScore
Oleksandr ZakharukUKRwin (points-decision)
Bauyrzhan OrazgaliyevKAZloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Mavlet BatirovRUS
Dilshod MansurovUZB
Bashir Ahmad RahmatiAFG
Elimination Pool F
NameCountryScore
Mavlet BatirovRUSwin (points-decision)
Dilshod MansurovUZBloss
NameCountryScore
Mavlet BatirovRUSwin (superiority)
Bashir Ahmad RahmatiAFGloss
NameCountryScore
Dilshod MansurovUZBwin (superiority)
Bashir Ahmad RahmatiAFGloss
Elimination Pool G Ranking
NameCountry
Amiran KarntanovGRC
Song Nam OPRK
Martin BerberyanARM
Harun DoganTUR
Elimination Pool G
NameCountryScore
Song Nam OPRKwin (forfeit)
Harun DoganTURloss
NameCountryScore
Amiran KarntanovGRCwin (points-decision)
Martin BerberyanARMloss
NameCountryScore
Amiran KarntanovGRCwin (superiority)
Harun DoganTURloss
NameCountryScore
Song Nam OPRKwin (points-decision)
Martin BerberyanARMloss
NameCountryScore
Martin BerberyanARMwin (points-decision)
Harun DoganTURloss
NameCountryScore
Amiran KarntanovGRCwin (points-decision)
Song Nam OPRKloss
.
.
.