Wrestling Freestyle Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Freestyle - Men's 60-66kg
.
.
Wrestling Freestyle - Men's 60-66kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Elbrus TedeyevUKR
2Jamill KellyUSA
3Makhach MurtazalievRUS
4Leonid SpiridonovKAZ
5Kazuhiko IkematsuJPN
6Apostolos TaskoudisGRC
7Omer CubukciTUR
8Serafim BarzakovBGR
9Serguei RondonCUB
10 Ramesh Kumar NaIND
11Zhirayr HovhannisyanARM
12Elman AsgarovAZE
13Artur TavkazakhovUZB
14Jin Kuk BaekKOR
15Gabor HatosHUN
16Stefan FernyakSVK
17Evan MacdonaldCAN
18Alireza DabirIRN
19Ruslan BodisteanuMDA
20Fred JesseyNGA
21Otar TushishviliGEO
Gold Final
NameCountryScore
Elbrus TedeyevUKRwin (points-decision)
Jamill KellyUSAloss
Bronze Final
NameCountryScore
Makhach MurtazalievRUSwin (points-decision)
Leonid SpiridonovKAZloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Kazuhiko IkematsuJPNwin (points-decision)
Apostolos TaskoudisGRCloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Elbrus TedeyevUKRwin (points-decision)
Leonid SpiridonovKAZloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Jamill KellyUSAwin (points-decision)
Makhach MurtazalievRUSloss
Final
NameCountryScore
Makhach MurtazalievRUSwin (points-victory)
Omer CubukciTURloss
NameCountryScore
Elbrus TedeyevUKRwin (points-decision)
Apostolos TaskoudisGRCloss
NameCountryScore
Leonid SpiridonovKAZwin (points-decision)
Kazuhiko IkematsuJPNloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Kazuhiko IkematsuJPN
Jin Kuk BaekKOR
Fred JesseyNGA
Elimination Pool A
NameCountryScore
Kazuhiko IkematsuJPNwin (points-decision)
Jin Kuk BaekKORloss
NameCountryScore
Kazuhiko IkematsuJPNwin (total-victory)
Fred JesseyNGAloss
NameCountryScore
Jin Kuk BaekKORwin (points-decision)
Fred JesseyNGAloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Leonid SpiridonovKAZ
Serafim BarzakovBGR
Evan MacdonaldCAN
Elimination Pool B
NameCountryScore
Leonid SpiridonovKAZwin (points-decision)
Serafim BarzakovBGRloss
NameCountryScore
Leonid SpiridonovKAZwin (points-decision)
Evan MacdonaldCANloss
NameCountryScore
Serafim BarzakovBGRwin (superiority)
Evan MacdonaldCANloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Apostolos TaskoudisGRC
Ramesh Kumar NaIND
Zhirayr HovhannisyanARM
Elimination Pool C
NameCountryScore
Ramesh Kumar NaINDwin (points-decision)
Zhirayr HovhannisyanARMloss
NameCountryScore
Zhirayr HovhannisyanARMwin (points-decision)
Apostolos TaskoudisGRCloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Elbrus TedeyevUKR
Serguei RondonCUB
Otar TushishviliGEO
Elimination Pool D
NameCountryScore
Elbrus TedeyevUKRwin (forfeit)
Otar TushishviliGEOloss
NameCountryScore
Serguei RondonCUBwin (superiority)
Otar TushishviliGEOloss
NameCountryScore
Elbrus TedeyevUKRwin (points-decision)
Serguei RondonCUBloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Omer CubukciTUR
Gabor HatosHUN
Stefan FernyakSVK
Elimination Pool E
NameCountryScore
Omer CubukciTURwin (points-decision)
Gabor HatosHUNloss
NameCountryScore
Gabor HatosHUNwin (points-decision)
Stefan FernyakSVKloss
NameCountryScore
Omer CubukciTURwin (points-decision)
Stefan FernyakSVKloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Makhach MurtazalievRUS
Artur TavkazakhovUZB
Alireza DabirIRN
Elimination Pool F
NameCountryScore
Artur TavkazakhovUZBwin (points-decision)
Alireza DabirIRNloss
NameCountryScore
Makhach MurtazalievRUSwin (points-decision)
Artur TavkazakhovUZBloss
NameCountryScore
Makhach MurtazalievRUSwin (points-victory)
Alireza DabirIRNloss
Elimination Pool G Ranking
NameCountry
Jamill KellyUSA
Elman AsgarovAZE
Ruslan BodisteanuMDA
Elimination Pool G
NameCountryScore
Jamill KellyUSAwin (points-decision)
Elman AsgarovAZEloss
NameCountryScore
Jamill KellyUSAwin (points-victory)
Ruslan BodisteanuMDAloss
NameCountryScore
Elman AsgarovAZEwin (points-decision)
Ruslan BodisteanuMDAloss
.
.
.