Wrestling Freestyle Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Freestyle - Men's 66-74kg
.
.
Wrestling Freestyle - Men's 66-74kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Buvaysa SaytievRUS
2Gennadiy LaliyevKAZ
3Ivan FundoraCUB
4Krystian BrzozowskiPOL
5Joe WilliamsUSA
6Daniel IgaliCAN
7Salvatore RinellaITA
8Arayik GevorgyanARM
9Yusup AbdusalomovTJK
10Emzarios BetinidisGRC
11Nicolay PaslarBGR
12Kunihiko ObataJPN
13Mehdi HajizadehjoybariIRN
14Gela SaghirashviliGEO
15Elnur AslanovAZE
16Arpad RitterHUN
17Sihamir OsmanovMKD
18Sujeet MaanIND
19Nate AckermannGBR
20Ali AbdoAUS
Gold Final
NameCountryScore
Buvaysa SaytievRUSwin (points-victory)
Gennadiy LaliyevKAZloss
Bronze Final
NameCountryScore
Ivan FundoraCUBwin (points-decision)
Krystian BrzozowskiPOLloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Joe WilliamsUSAwin (disqualification)
Murad GaidarovBLRloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Gennadiy LaliyevKAZwin (points-decision)
Ivan FundoraCUBloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Buvaysa SaytievRUSwin (points-victory)
Krystian BrzozowskiPOLloss
Final
NameCountryScore
Buvaysa SaytievRUSwin (points-decision)
Murad GaidarovBLRloss
NameCountryScore
Gennadiy LaliyevKAZwin (points-decision)
Joe WilliamsUSAloss
NameCountryScore
Ivan FundoraCUBwin (points-decision)
Daniel IgaliCANloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Ivan FundoraCUB
Kunihiko ObataJPN
Sujeet MaanIND
Elimination Pool A
NameCountryScore
Ivan FundoraCUBwin (points-victory)
Kunihiko ObataJPNloss
NameCountryScore
Ivan FundoraCUBwin (points-victory)
Sujeet MaanINDloss
NameCountryScore
Kunihiko ObataJPNwin (points-victory)
Sujeet MaanINDloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Daniel IgaliCAN
Yusup AbdusalomovTJK
Elnur AslanovAZE
Elimination Pool B
NameCountryScore
Daniel IgaliCANwin (points-decision)
Elnur AslanovAZEloss
NameCountryScore
Daniel IgaliCANwin (points-decision)
Yusup AbdusalomovTJKloss
NameCountryScore
Yusup AbdusalomovTJKwin (points-decision)
Elnur AslanovAZEloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Gennadiy LaliyevKAZ
Arayik GevorgyanARM
Nate AckermannGBR
Elimination Pool C
NameCountryScore
Gennadiy LaliyevKAZwin (forfeit)
Arayik GevorgyanARMloss
NameCountryScore
Gennadiy LaliyevKAZwin (superiority)
Nate AckermannGBRloss
NameCountryScore
Arayik GevorgyanARMwin (superiority)
Nate AckermannGBRloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Joe WilliamsUSA
Mehdi HajizadehjoybariIRN
Gela SaghirashviliGEO
Elimination Pool D
NameCountryScore
Joe WilliamsUSAwin (points-victory)
Mehdi HajizadehjoybariIRNloss
NameCountryScore
Mehdi HajizadehjoybariIRNwin (points-decision)
Gela SaghirashviliGEOloss
NameCountryScore
Joe WilliamsUSAwin (points-decision)
Gela SaghirashviliGEOloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Murad GaidarovBLR
Salvatore RinellaITA
Ali AbdoAUS
Elimination Pool E
NameCountryScore
Murad GaidarovBLRwin (points-decision)
Salvatore RinellaITAloss
NameCountryScore
Salvatore RinellaITAwin (superiority)
Ali AbdoAUSloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Buvaysa SaytievRUS
Emzarios BetinidisGRC
Arpad RitterHUN
Elimination Pool F
NameCountryScore
Buvaysa SaytievRUSwin (points-decision)
Emzarios BetinidisGRCloss
NameCountryScore
Buvaysa SaytievRUSwin (points-decision)
Arpad RitterHUNloss
Elimination Pool G Ranking
NameCountry
Krystian BrzozowskiPOL
Nicolay PaslarBGR
Sihamir OsmanovMKD
Elimination Pool G
NameCountryScore
Krystian BrzozowskiPOLwin (points-victory)
Sihamir OsmanovMKDloss
NameCountryScore
Nicolay PaslarBGRwin (points-decision)
Sihamir OsmanovMKDloss
NameCountryScore
Krystian BrzozowskiPOLwin (points-decision)
Nicolay PaslarBGRloss
.
.
.