Wrestling Freestyle Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Freestyle - Men's 74-84kg
.
.
Wrestling Freestyle - Men's 74-84kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Cael SandersonUSA
2Eui Jae MoonKOR
3Sazhid SazhidovRUS
4Yoel RomeroCUB
5Majid KhodaeiIRN
6Lazaros LoizidisGRC
7Taras DankoUKR
8Shamil AlievTJK
9Nicolae GhitaROU
10Hidekazu YokoyamaJPN
11Davyd BichinashviliDEU
12Gochev MiroslavBGR
13Revaz MindorashviliGEO
14Siarhei BorchankaBLR
15Gokhan YavaserTUR
16 Anuj Kumar NaIND
17Matar SeneSEN
18Magomed KurugliyevKAZ
19Mogamed IbragimovMKD
20Akesse Vincent AkaFRA
21Jeffrey CobbGUM
Bronze Final
NameCountryScore
Sazhid SazhidovRUSwin (points-decision)
Yoel RomeroCUBloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Majid KhodaeiIRNwin (points-victory)
Lazaros LoizidisGRCloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Cael SandersonUSAwin (points-decision)
Yoel RomeroCUBloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Eui Jae MoonKORwin (points-decision)
Sazhid SazhidovRUSloss
Final
NameCountryScore
Eui Jae MoonKORwin (points-decision)
Taras DankoUKRloss
NameCountryScore
Yoel RomeroCUBwin (points-decision)
Lazaros LoizidisGRCloss
NameCountryScore
Cael SandersonUSAwin (points-decision)
Majid KhodaeiIRNloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Majid KhodaeiIRN
Hidekazu YokoyamaJPN
Anuj Kumar NaIND
Elimination Pool A
NameCountryScore
Hidekazu YokoyamaJPNwin (points-decision)
Anuj Kumar NaINDloss
NameCountryScore
Majid KhodaeiIRNwin (points-decision)
Hidekazu YokoyamaJPNloss
NameCountryScore
Majid KhodaeiIRNwin (points-decision)
Anuj Kumar NaINDloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Cael SandersonUSA
Siarhei BorchankaBLR
Magomed KurugliyevKAZ
Elimination Pool B
NameCountryScore
Cael SandersonUSAwin (points-decision)
Siarhei BorchankaBLRloss
NameCountryScore
Cael SandersonUSAwin (points-decision)
Magomed KurugliyevKAZloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Lazaros LoizidisGRC
Revaz MindorashviliGEO
Akesse Vincent AkaFRA
Elimination Pool C
NameCountryScore
Lazaros LoizidisGRCwin (points-victory)
Akesse Vincent AkaFRAloss
NameCountryScore
Revaz MindorashviliGEOwin (points-victory)
Akesse Vincent AkaFRAloss
NameCountryScore
Lazaros LoizidisGRCwin (points-decision)
Revaz MindorashviliGEOloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Yoel RomeroCUB
Davyd BichinashviliDEU
Jeffrey CobbGUM
Elimination Pool D
NameCountryScore
Yoel RomeroCUBwin (points-victory)
Davyd BichinashviliDEUloss
NameCountryScore
Yoel RomeroCUBwin (superiority)
Jeffrey CobbGUMloss
NameCountryScore
Davyd BichinashviliDEUwin (superiority)
Jeffrey CobbGUMloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Taras DankoUKR
Gokhan YavaserTUR
Mamed AgaevARM
Elimination Pool E
NameCountryScore
Gokhan YavaserTURwin (disqualification)
Mamed AgaevARMloss
NameCountryScore
Taras DankoUKRwin (points-victory)
Gokhan YavaserTURloss
NameCountryScore
Taras DankoUKRwin (disqualification)
Mamed AgaevARMloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Eui Jae MoonKOR
Gochev MiroslavBGR
Mogamed IbragimovMKD
Elimination Pool F
NameCountryScore
Eui Jae MoonKORwin (points-decision)
Gochev MiroslavBGRloss
NameCountryScore
Gochev MiroslavBGRwin (points-decision)
Mogamed IbragimovMKDloss
NameCountryScore
Eui Jae MoonKORwin (points-victory)
Mogamed IbragimovMKDloss
Elimination Pool G Ranking
NameCountry
Sazhid SazhidovRUS
Shamil AlievTJK
Nicolae GhitaROU
Matar SeneSEN
Elimination Pool G
NameCountryScore
Sazhid SazhidovRUSwin (points-victory)
Shamil AlievTJKloss
NameCountryScore
Nicolae GhitaROUwin (points-decision)
Matar SeneSENloss
NameCountryScore
Sazhid SazhidovRUSwin (total-victory)
Nicolae GhitaROUloss
NameCountryScore
Shamil AlievTJKwin (points-decision)
Nicolae GhitaROUloss
NameCountryScore
Sazhid SazhidovRUSwin (superiority)
Matar SeneSENloss
.
.
.