Wrestling Freestyle Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Freestyle - Men's 96-120kg
.
.
Wrestling Freestyle - Men's 96-120kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Artur TaymazovUZB
2Alireza RezaeiIRN
3Aydin PolatciTUR
4Marid MutalimovKAZ
5Alexis RodriguezCUB
6Kuramagomed KuramagomedovRUS
7Kerry McCoyUSA
8Bozhidar BoyadzhievBGR
9Sven ThieleDEU
10Francesco Miano-PettaITA
11Marek GarmulewiczPOL
12Usukhbayar GelegjamtsMNG
13Nestoras BatzelasGRC
14Alex ModebadzeGEO
15Palwinder Singh CheemaIND
16Yury MildzihovKGZ
17Barys HrynkevichBLR
18Otto AubeliHUN
19Rares Daniel ChintoanROU
20Serhii PriadunUKR
Gold Final
NameCountryScore
Artur TaymazovUZBwin (total-victory)
Alireza RezaeiIRNloss
Bronze Final
NameCountryScore
Aydin PolatciTURwin (points-decision)
Marid MutalimovKAZloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Alexis RodriguezCUBwin (forfeit)
Kuramagomed KuramagomedovRUSloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Artur TaymazovUZBwin (points-victory)
Aydin PolatciTURloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Alireza RezaeiIRNwin (points-decision)
Marid MutalimovKAZloss
Final
NameCountryScore
Aydin PolatciTURwin (points-decision)
Alexis RodriguezCUBloss
NameCountryScore
Artur TaymazovUZBwin (points-decision)
Kuramagomed KuramagomedovRUSloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Artur TaymazovUZB
Marek GarmulewiczPOL
Palwinder Singh CheemaIND
Elimination Pool A
NameCountryScore
Marek GarmulewiczPOLwin (points-decision)
Palwinder Singh CheemaINDloss
NameCountryScore
Artur TaymazovUZBwin (superiority)
Palwinder Singh CheemaINDloss
NameCountryScore
Artur TaymazovUZBwin (superiority)
Marek GarmulewiczPOLloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Kuramagomed KuramagomedovRUS
Alex ModebadzeGEO
Otto AubeliHUN
Elimination Pool B
NameCountryScore
Kuramagomed KuramagomedovRUSwin (points-victory)
Alex ModebadzeGEOloss
NameCountryScore
Alex ModebadzeGEOwin (points-victory)
Otto AubeliHUNloss
NameCountryScore
Kuramagomed KuramagomedovRUSwin (points-victory)
Otto AubeliHUNloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Alexis RodriguezCUB
Nestoras BatzelasGRC
Serhii PriadunUKR
Elimination Pool C
NameCountryScore
Nestoras BatzelasGRCwin (points-victory)
Serhii PriadunUKRloss
NameCountryScore
Alexis RodriguezCUBwin (superiority)
Nestoras BatzelasGRCloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Aydin PolatciTUR
Sven ThieleDEU
Rares Daniel ChintoanROU
Elimination Pool D
NameCountryScore
Aydin PolatciTURwin (points-decision)
Sven ThieleDEUloss
NameCountryScore
Aydin PolatciTURwin (total-victory)
Rares Daniel ChintoanROUloss
NameCountryScore
Sven ThieleDEUwin (points-victory)
Rares Daniel ChintoanROUloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Marid MutalimovKAZ
Kerry McCoyUSA
Francesco Miano-PettaITA
Yury MildzihovKGZ
Elimination Pool E
NameCountryScore
Francesco Miano-PettaITAwin (forfeit)
Yury MildzihovKGZloss
NameCountryScore
Marid MutalimovKAZwin (points-decision)
Kerry McCoyUSAloss
NameCountryScore
Kerry McCoyUSAwin (points-victory)
Yury MildzihovKGZloss
NameCountryScore
Marid MutalimovKAZwin (points-victory)
Francesco Miano-PettaITAloss
NameCountryScore
Marid MutalimovKAZwin (points-decision)
Yury MildzihovKGZloss
NameCountryScore
Kerry McCoyUSAwin (points-victory)
Francesco Miano-PettaITAloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Alireza RezaeiIRN
Bozhidar BoyadzhievBGR
Usukhbayar GelegjamtsMNG
Barys HrynkevichBLR
Elimination Pool F
NameCountryScore
Alireza RezaeiIRNwin (points-victory)
Barys HrynkevichBLRloss
NameCountryScore
Bozhidar BoyadzhievBGRwin (total-victory)
Usukhbayar GelegjamtsMNGloss
NameCountryScore
Bozhidar BoyadzhievBGRwin (points-decision)
Barys HrynkevichBLRloss
NameCountryScore
Usukhbayar GelegjamtsMNGwin (points-victory)
Barys HrynkevichBLRloss
NameCountryScore
Alireza RezaeiIRNwin (points-victory)
Bozhidar BoyadzhievBGRloss
.
.
.