Wrestling Greco-Roman Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Greco-Roman - Men's 74-84kg
.
.
Wrestling Greco-Roman - Men's 74-84kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Alexei MichineRUS
2Ara AbrahamianSWE
3Viachaslau MakarankaBLR
4Hamza YerlikayaTUR
5Dimitrios AvramisGRC
6Oleksandr DaraganUKR
7Shingo MatsumotoJPN
8Levon GeghamyanARM
9Behrouz JamshidiIRN
10Attila BatkySVK
11Brad VeringUSA
12Vladislav MetodievBGR
13Janarbek KenjeevKGZ
14Gotsha TsitsiashvilyISR
15Fritz AanesNOR
16Melonin NoumonviFRA
17Andrea MinguzziITA
18Mukhran VakhtangadzeGEO
19Tarvi ThombergEST
Bronze Final
NameCountryScore
Viachaslau MakarankaBLRwin (points-decision)
Hamza YerlikayaTURloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Dimitrios AvramisGRCwin (disqualification)
Mohamed MohamedEGYloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Alexei MichineRUSwin (points-victory)
Viachaslau MakarankaBLRloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Ara AbrahamianSWEwin (points-victory)
Hamza YerlikayaTURloss
Final
NameCountryScore
Viachaslau MakarankaBLRwin (disqualification)
Mohamed MohamedEGYloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Viachaslau MakarankaBLR
Levon GeghamyanARM
Andrea MinguzziITA
Elimination Pool A
NameCountryScore
Viachaslau MakarankaBLRwin (total-victory)
Andrea MinguzziITAloss
NameCountryScore
Viachaslau MakarankaBLRwin (points-victory)
Levon GeghamyanARMloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Mohamed MohamedEGY
Brad VeringUSA
Mukhran VakhtangadzeGEO
Elimination Pool B
NameCountryScore
Brad VeringUSAwin (forfeit)
Mukhran VakhtangadzeGEOloss
NameCountryScore
Mohamed MohamedEGYwin (points-victory)
Brad VeringUSAloss
NameCountryScore
Mohamed MohamedEGYwin (points-victory)
Mukhran VakhtangadzeGEOloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Dimitrios AvramisGRC
Behrouz JamshidiIRN
Fritz AanesNOR
Elimination Pool C
NameCountryScore
Behrouz JamshidiIRNwin (points-victory)
Fritz AanesNORloss
NameCountryScore
Dimitrios AvramisGRCwin (points-decision)
Behrouz JamshidiIRNloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Alexei MichineRUS
Gotsha TsitsiashvilyISR
Melonin NoumonviFRA
Elimination Pool D
NameCountryScore
Alexei MichineRUSwin (points-victory)
Gotsha TsitsiashvilyISRloss
NameCountryScore
Gotsha TsitsiashvilyISRwin (points-decision)
Melonin NoumonviFRAloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Hamza YerlikayaTUR
Oleksandr DaraganUKR
Vladislav MetodievBGR
Tarvi ThombergEST
Elimination Pool E
NameCountryScore
Hamza YerlikayaTURwin (points-victory)
Tarvi ThombergESTloss
NameCountryScore
Oleksandr DaraganUKRwin (forfeit)
Vladislav MetodievBGRloss
NameCountryScore
Oleksandr DaraganUKRwin (points-victory)
Tarvi ThombergESTloss
NameCountryScore
Hamza YerlikayaTURwin (forfeit)
Vladislav MetodievBGRloss
NameCountryScore
Vladislav MetodievBGRwin (points-victory)
Tarvi ThombergESTloss
NameCountryScore
Hamza YerlikayaTURwin (points-decision)
Oleksandr DaraganUKRloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Ara AbrahamianSWE
Shingo MatsumotoJPN
Attila BatkySVK
Janarbek KenjeevKGZ
Elimination Pool F
NameCountryScore
Shingo MatsumotoJPNwin (points-decision)
Attila BatkySVKloss
NameCountryScore
Ara AbrahamianSWEwin (points-decision)
Janarbek KenjeevKGZloss
NameCountryScore
Shingo MatsumotoJPNwin (points-decision)
Janarbek KenjeevKGZloss
NameCountryScore
Ara AbrahamianSWEwin (points-victory)
Attila BatkySVKloss
NameCountryScore
Attila BatkySVKwin (points-decision)
Janarbek KenjeevKGZloss
.
.
.