Wrestling Greco-Roman Results
.
All Results | Solo Tests | Wrestling Greco-Roman - Men's 96-120kg
.
.
Wrestling Greco-Roman - Men's 96-120kg
.
Final Ranking
NameCountry
1Khasan BaroevRUS
2Georgiy TsurtsumiaKAZ
3Rulon GardnerUSA
4Sajad BarziIRN
5Mijail LopezCUB
6Yannick SzczepaniakFRA
7Xenofon KoutsioumpasGRC
8Serguey MoreykoBGR
9Haykaz GalstyanARM
10Mihaly Deak-BardosHUN
11Mindaugas MizgaitisLTU
12Eddy BengtssonSWE
13Yekta Yilmaz GulTUR
14David ValaCZE
15Mirian GiorgadzeGEO
16Rafael BarrenoVEN
17Juha AhokasFIN
18Andrei ChekhauskoiBLR
19Yuriy YevseychykISR
20Marek MikulskiPOL
Gold Final
NameCountryScore
Khasan BaroevRUSwin (points-decision)
Georgiy TsurtsumiaKAZloss
Bronze Final
NameCountryScore
Rulon GardnerUSAwin (points-victory)
Sajad BarziIRNloss
Classification 5-6
NameCountryScore
Mijail LopezCUBwin (forfeit)
Yannick SzczepaniakFRAloss
Semifinal Bout 1
NameCountryScore
Khasan BaroevRUSwin (points-victory)
Sajad BarziIRNloss
Semifinal Bout 2
NameCountryScore
Georgiy TsurtsumiaKAZwin (points-decision)
Rulon GardnerUSAloss
Final
NameCountryScore
Khasan BaroevRUSwin (points-victory)
Mijail LopezCUBloss
NameCountryScore
Sajad BarziIRNwin (points-victory)
Yannick SzczepaniakFRAloss
Elimination Pool A Ranking
NameCountry
Yannick SzczepaniakFRA
Haykaz GalstyanARM
Rafael BarrenoVEN
Elimination Pool A
NameCountryScore
Yannick SzczepaniakFRAwin (superiority)
Rafael BarrenoVENloss
NameCountryScore
Yannick SzczepaniakFRAwin (points-decision)
Haykaz GalstyanARMloss
Elimination Pool B Ranking
NameCountry
Sajad BarziIRN
Mihaly Deak-BardosHUN
Juha AhokasFIN
Elimination Pool B
NameCountryScore
Sajad BarziIRNwin (points-decision)
Mihaly Deak-BardosHUNloss
Elimination Pool C Ranking
NameCountry
Khasan BaroevRUS
David ValaCZE
Andrei ChekhauskoiBLR
Elimination Pool C
NameCountryScore
Khasan BaroevRUSwin (points-victory)
Andrei ChekhauskoiBLRloss
NameCountryScore
David ValaCZEwin (points-victory)
Andrei ChekhauskoiBLRloss
Elimination Pool D Ranking
NameCountry
Mijail LopezCUB
Yekta Yilmaz GulTUR
Yuriy YevseychykISR
Elimination Pool D
NameCountryScore
Mijail LopezCUBwin (points-victory)
Yekta Yilmaz GulTURloss
NameCountryScore
Yekta Yilmaz GulTURwin (points-victory)
Yuriy YevseychykISRloss
NameCountryScore
Mijail LopezCUBwin (points-victory)
Yuriy YevseychykISRloss
Elimination Pool E Ranking
NameCountry
Georgiy TsurtsumiaKAZ
Xenofon KoutsioumpasGRC
Eddy BengtssonSWE
Mirian GiorgadzeGEO
Elimination Pool E
NameCountryScore
Georgiy TsurtsumiaKAZwin (total-victory)
Eddy BengtssonSWEloss
NameCountryScore
Xenofon KoutsioumpasGRCwin (points-victory)
Mirian GiorgadzeGEOloss
NameCountryScore
Xenofon KoutsioumpasGRCwin (points-victory)
Eddy BengtssonSWEloss
NameCountryScore
Mirian GiorgadzeGEOwin (points-decision)
Georgiy TsurtsumiaKAZloss
NameCountryScore
Eddy BengtssonSWEwin (points-victory)
Mirian GiorgadzeGEOloss
NameCountryScore
Georgiy TsurtsumiaKAZwin (points-decision)
Xenofon KoutsioumpasGRCloss
Elimination Pool F Ranking
NameCountry
Rulon GardnerUSA
Serguey MoreykoBGR
Mindaugas MizgaitisLTU
Marek MikulskiPOL
Elimination Pool F
NameCountryScore
Rulon GardnerUSAwin (points-victory)
Marek MikulskiPOLloss
NameCountryScore
Serguey MoreykoBGRwin (points-decision)
Mindaugas MizgaitisLTUloss
NameCountryScore
Rulon GardnerUSAwin (points-decision)
Serguey MoreykoBGRloss
NameCountryScore
Serguey MoreykoBGRwin (points-victory)
Marek MikulskiPOLloss
NameCountryScore
Rulon GardnerUSAwin (points-victory)
Mindaugas MizgaitisLTUloss
.
.
.